fbpx

Czym jest lipoliza, co daje i jak często ją stosować?

lipoliza iniekcyjna

Czym jest lipoliza, co daje i jak często ją stosować?

Lipoliza to proces rozkładu trójglicerydów, który ma miejsce w tkance tłuszczowej. W jego efekcie powstają kwasy tłuszczowe i glicerol. Substancje te są uwalniane do krwioobiegu a w dalszej kolejności metabolizowane. Tak mniej więcej proces ten wygląda z punktu widzenia nauki. Obecnie, w gabinetach kosmetycznych jednym z oferowanych zabiegów jest lipoliza iniekcyjna, który staje się coraz poważniejszą konkurencją dla liposukcji. Ten innowacyjny sposób usunięcia nagrodzonej tkanki tłuszczowe zyskał sporą popularność wśród osób chcących w mało inwazyjny sposób wymodelować sylwetkę. Od teraz efekt ten jest możliwy do osiągnięcia i to bez poddawania się ryzykowanym operacjom. Na czym zatem dokładnie polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna – ogólne informacje

Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczonej z określonej partii ciała. Tkankę usuwa się za pomocą serii zastrzyków ze specjalną substancją, a więc z roztworem fosfatydylochiny. Aplikuje się ją do tych partii ciała, z których pacjent chce się pozbyć niechcianego tłuszczu. Substancja ta powoduje rozpuszczanie, uwalnianie do krwi a następnie wydalenie z organizmu komórek tłuszczowych. Cały zabieg zalicza się do nieinwazyjnych – nie wymaga on podawania narkozy oraz wykonywania skomplikowanych cięć. Przed lipolizą iniekcyjną podaje się znieczulenie miejscowe. Lipoliza trwa około 50 minut, w zależności od partii ciała. Po tym, jak znieczulenie zacznie działać, lekarz podaje pacjentowi zastrzyk – z kombinacją fosfatydylochiny i deoksycholatu. Obydwa wiązki niszczą komórki tłuszczowe. W dalszej kolejności są one transportowe do wątroby, a później usuwane.

Efekty zastosowania lipolizy

Warto podkreślić, że sama lipoliza to metoda modelowania sylwetki (nie można jej traktować, jak sposób odchudzania). Po zabiegu odczujesz znaczną poprawę swojego wyglądu. Lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty u wszystkich osób posiadających niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej. Nie polega ona na szybkim pozbyciu się dużej ilości tłuszczu. Czasem jest ona stosowana jako element liposukcji. Jest to świetnie rozwiązanie dla szczuplejszych osób. Co ważne: można ja stosować w różnych obszarach ciała, takich jak pośladki, brzuch, uda, plecy, kark, ramiona, kolana. Na twarzy najczęściej się ją przeprowadza, by pozbyć się worków pod oczami czy też często spotykanego podwójnego podbródka. Zabieg ten jest skuteczny również w przypadku takich obszarów ciała, w których tkanka tłuszczona jest niezwykle oporna na diety lub ćwiczenia. Co ważne, uzyskany efekt jest trwały. Lipoliza to skuteczna metoda na poprawę swojego wyglądu.

Jak często można się poddawać lipolizie iniekcyjnej?

W celu uzyskania satysfakcjonującego efektu dobrze jest nie poprzestawać na jednorazowym zabiegu lipolizy. Czynność należy powtórzyć od dwóch do czterech razy w odstępie czasu od sześciu do ośmiu tygodni. Podczas konsultacji, lekarza medycyny estetycznej przedstawia zawsze ostateczny plan działania. U większości pacjentów odpowiednie rezultaty otrzymuje się po dwóch lub trzech zabiegach. Pamiętajmy jednak, że po lipolizie wskazane jest prawidłowe odżywianie i dbanie o aktywność fizyczną. Efekt zabiegu nie jest natychmiastowy, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że całość jest bezpieczna i nieobarczona ryzykiem.

Related posts