fbpx

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Komórki macierzyste (multipotencjalne) stanowiły od wielu lat nadzieję medycyny regeneracyjnej. Nadzieje te były w głównej mierze związane z nieograniczonymi możliwościami komórek krążących w naszej krwi. Badania nad komórkami macierzystymi dowiodły także, że uwalniane przez nie czynniki wzrostu są nierzadko bardziej istotne od obecności dużego stężenia ich samych. Czynniki te działają jako induktory podziałów komórkowych, zapoczątkowujących tworzenie nowej tkanki.

CGF – skoncentrowane czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi – to metoda separacji komórek macierzystych wraz z czynnikami wzrostu pobieranymi z krwi obwodowej. Do zabiegu nie jest potrzebne znieczulenie ani pobyt w szpitalu. W warunkach gabinetu lekarskiego pobierana jest krew, która następnie dzięki specjalnym zestawom w separatorze komórkowym rozdzielana jest na osocze z komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu oraz na krwinki czerwone. Część osocza, tzw. osocze ubogopłytkowe jest podgrzewane w ściśle określonych warunkach i czasie aby uzyskać frakcję żelową. Żel, powstały na skutek denaturacji albumin, mieszany jest z komórkami macierzystymi i skoncentrowanymi czynnikami wzrostu. Dzięki temu powstaje homogenna mieszanka, której czas działania wydłuża się 30-krotnie!!! (w stosunku do czasu półtrwania frakcji płynnej). Ważne jest by zabiegi były 2krotnie powtórzone w odstępie 4-6tygodni.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

W zależności od potrzeb dobieram zestaw CGF, który spełni oczekiwania mojej pacjentki/pacjenta. Obecnie stosuje się:

  • CGF Onemezoterapia skóry – rewitalizacja i odmłodzenie, może być także stosowany do małych stawów, np. stawy międzypaliczkowe, nadgarstka, a także w leczeniu blizn;
  • CGF Liquid – żelowa mezoterapia skóry twarzy oraz szyi i dekoltu, odmładzanie dłoni, iniekcje do dużych stawów – kolanowych, łokciowych, barkowych;
  • CGF Harmony – regeneracja stawów kolanowych (obu), stawów barkowych, stawu biodrowego.

Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności i pracy bez konieczności przerwy na regenerację. Zabiegi mezoterapii przeprowadzam bezboleśnie po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym.

Nieskończone możliwości komórek macierzystych są w Tobie!