fbpx

Depilacja laserowa

O epilacji…

Zabiegi epilacji (depilacji laserowej) to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Wystarczy seria zabiegów, aby móc cieszyć się gładką skórą, bez podrażnień czy wrastających włosów. Jest to trwała metoda redukcji owłosienia, jednak z uwagi na zmiany zachodzące w naszym organiźmie (np. po ciąży, choroby tarczycy) nie można obiecać, że włosy już nigdy nie odrosną. Po kilku latach mogą pojawić się pojedyncze włosy, ale będą one zdecydowanie słabsze niż te, które poddawane były zabiegom epilacji.

Dawniej zabiegi były bardzo bolesne i pacjenci niechętnie się na nie decydowali, lecz teraz, dzięki nowoczesnym urządzeniom dostępnym na rynku epilacja jest praktycznie bezbolesna! Zabieg trwa kilka minut np. wąsik, broda lub kilkanaście np. na okolicę pach i nie wyklucza z codziennych zajęć.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478

Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem epilacji najlepiej ogolić okolicę zabiegową. Nie należy używać w tym celu depilatora czy wosku, aby nie usuwać cebulek włosa. Zwykle potrzeba ok 5-6 zabiegów, by móc cieszyć się gładką skórą, ale ostateczna ilość jest kwestią bardzo indywidualną. W dużej mierze zależy od wielu czynników takich jak ilość włosów, ich kolor czy grubość. Również hormony odgrywają istotną rolę w całym procesie terapeutycznym (np. hirsutyzm).

W zależności od okolicy ciała, zabiegi wykonuje się średnio co 4-12 tygodni i wynika to z faktu, iż włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, tj. anagen, katagen czy felogen. Najskuteczniejsze efekty uzyskać można wykonując zabiegi przeprowadzane na włosach w fazie anagenu, ponieważ tylko wtedy światło lasera jest w stanie dotrzeć do cebulki włosa.

W trakcie zabiegu aplikuje się na skórę żel, który umożliwia prawidłowy przepływ promieni lasera diodowego do mieszków włosowych. Głowica chłodząca pozwala na zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć i zabieg przeprowadzany jest praktycznie bezboleśnie!

Chłodząca końcówka głowicy lasera diodowego sprawia, że zabieg ten jest bezbolesny i bardzo szybki!

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu, nie należy wystawiać okolicy zabiegowej na działanie promieni słonecznych przez okres 2 tygodni.  Po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienienie i podrażnienie skóry (obrzęk okołomieszkowy), dlatego należy unikać: sauny, solarium, chlorowanej czy słonej wody. Nie należy stosować produktów złuszczających naskórek, peelingów czy kosmetyków z kwasami lub witaminą A. Po zabiegu epilacji włosy nadal będą pozostawać w miejscu, w którym był wykonywany zabieg. Stopniowo włos będzie wychodził, aż w końcu wypadnie (proces trwa ok 2 tyg.). W tym czasie włosy można golić maszynką (nie używamy depilatora, wosku czy pęsety).

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, karmienie piersią
 • choroby nowotworowe
 • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe w miejscu zabiegu np. opryszczka
 • stosowanie leków i ziół fotouczulających (m.in. dziurawiec, nagietek, skrzyp polny szałwia, bratek)
 • terapia retinoidami, antybiotykami
 • depilacja woskiem czy depilatorem (do 4 tyg.)
 • świeża (4tyg) opalenizna naturalna lub sztuczna
 • używanie maści/ kremów z wit.A i E
 • peelingi chemiczne/mechaniczne (do 4 tyg.)
 • choroby skóry: łuszczyca, bielactwo
 • tatuaż w miejscu zabiegu
 • epilepsja
 • skłonność do powstawania bliznowców

Sprzęt

Pracujemy na platformie laserowej Xlase Plus włoskiej firmy Biotec, oferującej pracę na głowicy AlexPro. Jest to laser aleksandrytowo-diodowy, który pracuje na dwóch długościach światła: 806nm oraz 760nm. Dzięki możliwości swobodnego wyboru odpowiedniej długości fali światła jesteśmy w stanie dostosować je do koloru i grubości owłosienia pacjenta. Ponadto, można wykonać epilację u pacjentek z ciemną karnacją, a także mulatek!

Laser poddawany jest ciągłej kalibracji – masz pewność bezpieczeństwa zabiegu!