fbpx

Laseroterapia – pytania i odpowiedzi

Zabiegi laserowe stosowane w medycynie estetycznej cieszą się stale rosnąca popularnością. Producenci sprzętów medycznych wyprzedzają się w tworzeniu nowych urządzeń mających zapewnić kompleksowe zaopatrzenie jak największej ilości problemów zdrowotnych pacjentów.

Z uwagi na chęć rozwoju, a także potrzebę zapewnienia szerokiego spektrum zabiegów dla naszych pacjentów, wyposażyliśmy nasze Centrum Medyczne w najnowszą platformę laserową XLASE PLUS renomowanej włoskiej firmy Biotec. Dzięki tak zaawansowanej stacji laserowej w bezpieczny i bezbolesny sposób możemy poradzić sobie z większością problemów skórnych, z jakimi zgłaszają się do nas pacjenci.

 • Before-Resurfacing
  After-Resurfacing
  Przed Resurfacing Po
 • Before-Epilacja
  After-Epilacja
  Przed Epilacja Po

Najczęściej zadawane pytania

Chcąc wyjść naprzeciw stałe pojawiającym się pytaniom o zabiegi laserowe, przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najczęściej zadawanych pytań wraz z naszymi odpowiedziami.

Na jakim laserze pracujecie?

W naszym Centrum Medycznym dysponujemy fabrycznie nową, nowoczesną platformą laserową XLASE PLUS, która wyposażona jest w głowice lasera Nd:Yag (neodymowo-yagową), Er:Yag (erbowo-yagową) oraz aleksandrytową (epilacyjna). Takie wyposażenie stanowi optymalną ilość głowic laserowych, mogąca zaoferować satysfakcjonujące zabiegi dla większości pacjentów.

Jakie zabiegi możemy wykonać przy użyciu lasera Nd:Yag?

Przy użyciu lasera neodymo-yagowego możemy:

 • Usunąć przebarwienia
 • Usunąć naczynka na twarzy i ciele
 • Wykonać resurfacing nieablacyjny (zagęszczenie skóry)
 • Leczyć grzybice paznokci
 • Leczyć trądzik

Jest to najbardziej wszechstronny laser emitujący światło monochromatyczne o długości 1064nm i 532nm(zmiany powierzchowne).

Co oferuje laser Er:Yag?

Laser erbowo-yagowy umożliwia wykonanie zabiegi:

 • Głębokiego resurfacingu ablacyjnego
 • Usuwania blizn i rozstępów
 • Wycinania zmian skórnych

Z uwagi na emisje światła o długości 2940nm, promienie tego lasera mają ogromne powinowactwo do wody znajdującej się w naskórku i warstwie siateczkowatej skóry. W wyniku działania lasera uzyskujemy efekt odparowania i regeneracji skóry.

Do czego służy laser diodowy?

Laser aleksandrytowy jest specjalnym laserem diodowym, który skutecznie usuwa niechciane owłosienie z dowolnego rejonu ciała. Dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia końcówki głowicy zabieg jest bezbolesny.

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

Laseroterapia nie musi boleć! Jedynymi zabiegami, które wymagają znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym są procedury resurfacingu frakcyjnego ablacyjnego oraz usuwania zaawansowanych zmian barwnikowych (przebarwień). Epilacja diodowa, dzięki zastosowania technologii MotionSpeed®, jest zabiegiem ekspresowym i niebolesnym. Dodatkowe znieczulenie miejsca zabiegu osiąga się, dzięki stałemu zmrażaniu końcówki głowicy do temperatury około 5°C.

Interesuje mnie zabieg laserowego usuwania owłosienia, ale mam jasne włosy. Czy mogę wykonać skuteczny zabieg epilacji?

Epilacja laserem aleksandrytowym, który w odróżnieniu od zwykłych laserów diodowych, charakteryzuje się jednoczesnym działaniem światła o długości fali 810nm i 760nm, nie ogranicza swojego działania tylko do łodygi włosa. Dzięki połączeniu dwóch długości fali światła, laser aleksandrytowy oprócz „standardowego” usuwania włosów ciemnych, działa także na jasne i cieńsze włosy, głównie poprzez kontrolowane obkurczanie naczyń brodawki włosa i jego trwałe usunięcie.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji?

Pacjent decydujący się na zabieg epilacji powinien przez około 4-6 tygodni nie poddawać się zabiegom depilacyjnym mechanicznym (depilator mechaniczny, wosk depilujący, usuwanie włosów pęsetą). Włosy w rejonie zabiegowym powinny być krótkie, zgolone dzień przed zabiegiem. Opalanie w okresie miesiąca przed i po epilacji jest przeciwwskazane.

Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu? Czy zabieg trzeba powtarzać?

Bezpośrednio w trakcie i po zabiegu, na skórze poddanej działaniu lasera diodowego dochodzi do powstania obrzęku okołomieszkowego, który świadczy o prawidłowych procesach zachodzących w mieszkach włosowych. Włosy poddane zabiegowi zaczynają wypadać po około 2 tygodniach. Z uwagi na fakt, że część włosów znajduje się w fazie uśpienia (anagenu) i nie działa na nie promieniowanie lasera, zabieg należy powtórzyć po 4-6 tygodniach. Do optymalnego efektu konieczne jest, w zależności od okolicy zabiegowej, koloru i grubości włosa, od 5 do 7 zabiegów.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów laserowych?

Do głównych przeciwwskazań należą:

 • Stosowanie leków fotouczulających, np. Tretinoina, Izotretoina (Accutane)
 • Świeża opalenizna, tj. mniej niż 4 tygodnie od czasu ostatniego opalania,
 • Aktywny stan zapalny skóry
 • Opryszka w miejscu wykonywania zabiegu
 • Stosowanie preparatów złuszczających, np. Cosmelan, Dermamelan w ciągu ostatnich 4 tygodni,
 • Ciąża,

Jaki jest czas rekonwalescencji? Kiedy mogę wrócić do codziennych czynności?

Zarówno zabiegi epilacyjne jak i usuwanie naczynek i przebarwień nie wymagają ŻADNEGO okresu rekonwalescencji. Jedynie po zabiegach resurfacingu z użyciem lasera Er:Yag konieczne jest od 3 do 7 dni przerwy w czynnościach codziennych, a także unikanie intensywnych promieni słonecznych.

Dzięki nam laseroterapia będzie bezpieczna, niebolesna i skuteczna!