fbpx

Usuwanie naczynek

Jak usuwamy naczynka

Usuwanie naczynek przy użyciu lasera Nd:Yag polega na precyzyjnej, punktowej ablacji naczyń żylnych, pajączków i teleangiektazji  o maksymalnej średnicy 3mm. Jest to możliwe  dzięki absorpcji światła monochromatycznego o długości fali 1064nm (Nd:Yag)  i 532nm (KTP) przez barwnik zawarty w hemoglobinie. Selektywny wychwyt promieni lasera przez krew sprawia, że zabiegi są niebywale szybkie i bezbolesne, a cała procedura  jest całkowicie bezpieczna dla okolicznych tkanek.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zamykania naczynek wykonuje się przy pomocy lasera XLASE PLUS zaopatrzonego w głowicę Nd:Yag. Po precyzyjnym wybraniu naczynia, dopasowuje się się odpowiedni czas i moc impulsu. Stopniowo zwiększa się moc lasera,  aby uzyskać pożądany efekt ablacji naczyń.  Jest to zabieg niebolesny z  uwagi na precyzję i bardzo krótki czas trwania impulsu. Specjalne tryby umożliwiają, poza samym usuwaniem naczynek, redukcję rumienia na twarzy oraz usuwanie naczyniaków.

Znieczulenie do zabiegu jest przeciwwskazane.

Kiedy stosować?

Jest to procedura szczególnie polecana osobom, które borykają się problemem naczynek na twarzy i ciele bez względu na fototyp skóry. Jest to zabieg szczególnie polecany u pacjentów z licznymi drobnymi zmianami naczyniowymi na policzkach, nosie oraz kończynach. Stanowi doskonale dopełnienie do zabiegów skleroerapii naczyń żylnych, gdyż pozwala na zamknięcie nawet najmniejszych naczynek.