fbpx

Usuwanie przebarwień

Co to jest?

Usuwanie przebarwień przy użyciu lasera Nd:Yag bazuje na absorpcji światła o długości 1064nm przez komórki zawierające barwnik – melaninę. Dostarczana precyzyjnie energia jest skutecznie pochłaniana przez melaninę, co powoduje trwałe uszkodzenie melanocytów, a w konsekwencji ich rozpad i resorpcję. Jest to niebywale skuteczna metoda w walce z przebarwieniami na tle hormonalnym, po ciąży a także po opalaniu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania przebarwień wykonuje się przy pomocy lasera XLASE PLUS zaopatrzonego w głowicę Nd:Yag. Dzięki bezbolesnej aplikacji energii lasera uzyskuje się w trakcie zbiegu nieznaczne ściemnienie przebarwień, co informuje operatora o skuteczności wykonanej procedury. Tymczasowe wzmocnienie barwy melanocytów trwa zwykle do kilku dni, po których obserwuje się stopniową redukcję zabarwienia, aż do wyrównania barwy skóry.

Kiedy stosować?

Jest to procedura szczególnie polecana osobom, które borykają się problemem przebarwień po intensywnym sezonie letnim oraz w wyniku zmian hormonalnych. W przeciwieństwie do dermoksmetyków takich ja Dermamelan i Cosmelan, zabiegi laserowe dają długotrwały efekt redukcji i likwidacji przebarwień.