fbpx

Usuwanie przebarwień

Jak usunąć przebarwienia?

Usuwanie przebarwień przy użyciu lasera bazuje na absorpcji światła o długości 1064nm przez komórki zawierające barwnik – melanocyty. Dostarczana precyzyjnie energia jest skutecznie pochłaniana przez melaninę, co powoduje trwałe uszkodzenie melanocytów, a w konsekwencji ich rozpad i resorpcję. Jest to niebywale skuteczna metoda w walce z przebarwieniami na tle hormonalnym, po ciąży a także po opalaniu.

Procedura ta wykonywana jest od od października do końca kwietnia. W okresach silnego „opalającego” słońca usuwanie przebarwień jest niezalecane.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Efekt po 1 zabiegu głowicą CPL

Jak wygląda zabieg?

Zabieg usuwania przebarwień wykonuje się przy pomocy lasera XLASE PLUS zaopatrzonego w głowicę Nd:Yag lub (coraz częściej) CPL. Dzięki bezbolesnej aplikacji energii lasera uzyskuje się w trakcie zbiegu nieznaczne ściemnienie przebarwień, co informuje operatora o skuteczności wykonanej procedury. Tymczasowe wzmocnienie barwy melanocytów trwa zwykle do kilku dni, po których obserwuje się stopniową redukcję zabarwienia, aż do wyrównania barwy skóry. Z uwagi na czas wchłaniania melaniny wynoszący około 2 tygodnie, zaleca się wykonywanie zabiegu nie częściej niż co 2-3 tygodnie.

Kiedy stosować?

Jest to procedura szczególnie polecana osobom, które borykają się problemem przebarwień po intensywnym sezonie letnim oraz w wyniku zmian hormonalnych. W przeciwieństwie do dermoksmetyków takich ja Dermamelan i Cosmelan, zabiegi laserowe dają długotrwały efekt redukcji i likwidacji przebarwień.

Zabiegi usuwania przebarwień są zabiegami, po których nie jest wymagana szczególna pielęgnacja czy odstąpienie od pracy. Zwykle stosuje się kosmetyki nawilżające skórę.

Bezpośrednio po zabiegu nie widać na skórze skutków działania lasera.

Przeciwwskazania

Laserowe usuwanie przebarwień jest bardzo bezpieczne. Niebezpieczeństwo pojawia się wraz ze stosowaniem przez pacjenta:

  • ziół, głównie dziurawca, pokrzywy, nagietka
  • kremów z retinoidami (głównie wit. A i E)
  • leków p/zapalnych NLPZ przewlekle
  • chemio i radioterapii

U pacjentów po leczeniu nowotworowym można przystąpić do zabiegu jeśli od zakończenia leczenia onkologicznego minęło 5 lat (w przypadku czerniaków – nie wykonuje się zabiegów nigdy).