fbpx

Lipoliza

Co to jest lipoliza?

Lipoliza to jedną z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która pozwala w sposób precyzyjny i bezoperacyjny trwale i skutecznie zredukować tkankę tłuszczową. Zabieg polega na ostrzyknięciu wybranych okolic ciała preparatem uzyskiwanym z soi.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu wykorzystuje się preparat, który doprowadza do uszkodzenia komórek tłuszczowych gromadzących trójglicerydy. W wyniku takiego działania, uwalniane są zapasy tkanki tłuszczowej, które wraz z krwią trafiają do wątroby, gdzie są następnie metabolizowane i usuwane z organizmu.
Po zabiegu na obszarze, który został poddany zabiegowi pojawia się stan zapalny, co objawia się podwyższoną temperaturą, obrzękiem, zwiększoną tkliwością. Dyskomfort może utrzymywać się od kilku do kilkunastu dni. Można go zmniejszyć stosując leki przeciwbólowe oraz poddając się zabiegom drenażu limfatycznego.

Kiedy stosować?

Lipoliza służy do redukcji miejscowo nagromadzonego tłuszczu z takich partii ciała jak np. podbródek, kolana, uda, brzuch czy ramiona. Najlepsze efekty daje u osób szczupłych lub z niewielką nadwagą, u których ciężko pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diet. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny. Lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu. W przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy poddać się tradycyjnej liposukcji, lipoliza może być alternatywnym wyborem. Nie pozostawia nierówności, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jest mniej bolesna oraz stosunkowo nie droga. Nie jest to jednak zabieg dla osób niecierpliwych, gdyż na efekty trzeba poczekać kilka tygodni.