fbpx

Mezo…co?

Mezoterapia jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej igły substancji odżywczych, regenerujących lub leczniczych w głąb skóry. Najczęściej stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego, ale w celu wzmocnienia efektu podaje się również witaminy, antyoksydanty, koenzymy, aminokwasy i składniki mineralne, kofeinę czy glicerynę.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak wygląda zabieg?

W zależności od potrzeb i kondycji skóry lekarz dobiera odpowiedni dla pacjenta preparat. Za pomocą bardzo cienkiej igły, podaje śródskórnie substancje aktywne, wykonując kilkadziesiąt drobnych nakłuć. Po zabiegu wykonywany jest delikatny masaż okolicy zabiegowej, w celu równomiernego rozprowadzenia substancji aktywnych. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowo siniaki i krwiaki, które znikają w ciągu kilku a czasem i kilkunastu dni.Zaleca się wykonanie serii zabiegów w określonych odstępach czasu a ich ilość zależy od stanu skóry i zastosowanego preparatu. Po wykonaniu serii zabiegów zaleca się wykonanie zabiegu podtrzymującego.

Kiedy stosować?

Zabiegi mezoterapii wykonuje się w przypadku odwodnionej i zmęczonej cery, utraty jędrności i elastyczności skóry, drobnych zmarszczek, blizn, osłabienia lub wypadania włosów a także do usuwania nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej (lipoliza) czy usuwania cellulitu.

Medycyna Estetyczna w naszym Gabinecie to najwyższa jakość wykonywanych zabiegów. Bezpiecznie i skutecznie.