fbpx

Co to jest Crystalys?

Jest to nowoczesny preparat działający długofalowo, dający natychmiastowe efekty już po pierwszym zabiegu. Głównym jego składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia. To minerał występujący naturalnie w przyrodzie, jest także składnikiem kości i zębów, stanowiąc ich rusztowanie. W medycynie z powodzeniem stosowany jest od ponad 25 lat i nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. To produkt w 100% biokompatybilny tj. wchłania się sposób naturalny.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak działa Crystalys?

W pierwszym etapie dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwy jest natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. W kolejnym etapie następuje stymulacja fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Hydroksyapatyt wapnia tworzy w tkankach „rusztowanie” i jest czynnikiem stymulującym wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu uzyskuje się efekt liftingu.

Jego działanie jest identyczne jak w przypadku preparatu Radiesse, jednak stężenie hydroksyapatytu wapnia w Crystalys wynosi 55,7% czyli jest o prawie dwa razy większe niż w Radiesse. Dzięki temu, efekty zabiegu widoczne są dwukrotnie dłużej. Zwykle wystarczy 1 zabieg, aby uzyskać wyraźną poprawę stanu skóry, jednak po ok 2-3 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny uzyskanych efektów i ewentualnie wykona zabieg uzupełniający. Efekty zabiegu utrzymują się ponad rok, a niekiedy nawet do dwóch lat.

Kiedy stosować?

Preparat wykorzystuje się do redukcji zmarszczek i bruzd, a także w celu modelowania owalu lub konturu dolnej części twarzy. Preparat znajduje zastosowanie także w niechirurgicznej plastyce nosa czy w leczeniu lipodystrofii (zaniku tkanki tłuszczowej). Służy również do odmładzania dłoni oraz szyi a także w leczeniu blizn potrądzikowych.