fbpx

Kwas hialuronowy

Do czego służy kwas hialuronowy?

Wraz z upływem czasu na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy. Jest to wynik utraty m.in. kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w każdym żywym organiźmie. Jego właściwości do wiązania wody odpowiadają za prawidłowe nawilżenie tkanek. Stopniowy zanik kwasu hialuronowego powoduje, że skóra wysusza się i wiotczeje , powstają cienie pod oczami a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany (nieutrwalony) wykorzystywane są głównie do zabiegów mezoterapii skóry, w celu zapewnienia szybkiego efektu nawilżenia i rewitalizacji. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym skóra jest pełna blasku i witalności, zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu, co nadaje twarzy bardziej łagodny wyraz i odmładza ją, a usta stają się bardziej nawilżone, odzyskują swój naturalny kolor oraz pierwotną jędrność. Efekty zabiegów są długotrwałe i utrzymują się średnio od 9 do 18 miesięcy.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak wygląda zabieg?

Preparat podawany jest jedynie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość odpowiednio przygotowanego preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej. W zależności od przeznaczenia preparaty mogą się różnić konsystencją. Do wypełniania ust oraz drobnych zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy o lżejszej konsystencji, a do modelowania lub zwiększenia objętości wybranych partii twarzy (wolumetrii) preparaty o konsystencji bardziej gęstej.

Jaki wybrać preparat?

W naszej klinice pracujemy jedynie na markowych i sprawdzonych preparatach. Nie kierujemy się modą, a bezpieczeństwem wykonywanego zabiegu.

Od początku działalności współpracujemy jedynie z najlepszymi producentami kwasów hialuronowych. Obecnie pracujemy głównie na preparatach z gamy Aliaxin produkowanych przez szwajcarską firmę IBSA.   Cechują się one ogromną przewidywalnością efektu przy minimalnym obrzęku.

Od 2022r. dr Łukasz Michalak jest certyfikowanym szkoleniowcem marki IBSA.

Gdzie podajemy?

Preparaty kwasu hialuronowego stosuje się celem korekcji okolic takich jak:

  • dolina łez,
  • fałdy nosowo-wargowe
  • usta i okolice ust
  • broda, nos
  • podbródek
  • policzki
  • dłonie
  • szyja, dekolt