fbpx

Kwas hialuronowy

Do czego służy kwas hialuronowy?

Wraz z upływem czasu na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy. Jest to wynik utraty m.in. kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w każdym żywym organiźmie. Jego właściwości do wiązania wody odpowiadają za prawidłowe nawilżenie tkanek. Stopniowy zanik kwasu hialuronowego powoduje, że skóra wysusza się i wiotczeje , powstają cienie pod oczami a policzki i usta tracą swoją objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany (nieutrwalony) wykorzystywane są głównie do zabiegów mezoterapii skóry, w celu zapewnienia szybkiego efektu nawilżenia i rewitalizacji. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym skóra jest pełna blasku i witalności, zmarszczki i bruzdy ulegają spłyceniu, co nadaje twarzy bardziej łagodny wyraz i odmładza ją, a usta stają się bardziej nawilżone, odzyskują swój naturalny kolor oraz pierwotną jędrność. Efekty zabiegów są długotrwałe i utrzymują się średnio od 9 do 18 miesięcy.

Jak wygląda zabieg?

Preparat podawany jest jedynie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość odpowiednio przygotowanego preparatu bezpośrednio do tkanki podskórnej. W zależności od przeznaczenia preparaty mogą się różnić konsystencją. Do wypełniania ust oraz drobnych zmarszczek wykorzystuje się kwas hialuronowy o lżejszej konsystencji, a do modelowania lub zwiększenia objętości wybranych partii twarzy (wolumetrii) preparaty o konsystencji bardziej gęstej.

Jaki wybrać preparat?

W naszej klinice pracujemy jedynie na markowych i sprawdzonych preparatach. Nie kierujemy się modą, a bezpieczeństwem wykonywanego zabiegu.

Od początku działalności współpracujemy z firmą Galderma Polska, dystrybutorem kwasów hialuronowych marki Restylane. Cechują się one ogromną przewidywalnością efektu przy minimalnym obrzęku.

Od 2019r pracujemy także na produktach z serii Stylage.

Gdzie podajemy?

Preparaty kwasu hialuronowego stosuje się celem korekcji okolic takich jak:

  • dolina łez,
  • fałdy nosowo-wargowe
  • usta i okolice ust
  • broda, nos
  • podbródek
  • policzki
  • dłonie
  • szyja, dekolt