fbpx

Czym są nici APTOS?

System nici APTOS został wymyślony i opatentowany w Gruzji przez doktora Marlena Sulmanidze i obecnie stosowany jest w wielu krajach takich jak Stany Zjednoczone, Japonia, Brazylia, Rosja oraz w krajach Europy Zachodniej. Nici APTOS zbudowane są z biodegradowalnego kaprolaktonu. Dotychczas stosowane nici PDO charakteryzowały się krótkim czasem działania oraz powstawaniem znacznej blizny podskórnej, która często utrudnia wykonanie innych zabiegów w danej okolicy. Stosując nici APTOS, zarówno pacjent jak i lekarz przeprowadzający zabieg, mogą być pewni znakomitych rezultatów.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak wygląda zabieg?

Po znieczuleniu miejscowym lignokainą z adrenaliną wykonuje się punktowe nakłucia igła iniekcyjną, przez które wprowadza się kaniulę z dodatkowym znieczuleniem, podawanym w loży dla nici. Następnie w warunkach sterylnych (obłożenie operacyjne, dezynfekcja, sterylne rękawice) wprowadza się nici w zaplanowane uprzednio miejsca. Całość zabiegu jest stosunkowo niebolesna. Ważne, by po zabiegu stosować przepisany przez lekarza antybiotyk oraz ograniczyć mimikę przez kilka dni od zabiegu.

Kiedy stosować nici APTOS?

Lifting z zastosowaniem nici APTOS to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat. Nici stopniowo rozpuszczając się i pobudzają syntezę kolagenu, fibroblastów, dzięki czemu skóra staje się bardziej gładka, świetlista, zmarszczki spłycają się, owal twarzy podnosi się, pory ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają osłabione tkanki. Jedną z najważniejszych zalet nici APTOS jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele: nie tylko na twarzy, ale choćby do poprawy struktury skóry kolan, brzucha, pośladów, dekoltu czy piersi.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się dopiero po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu. Dzięki niciom APTOS możemy ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej, jednak bardziej naturalne, ponieważ nie dochodzi do unieruchomienia mięśni mimicznych a jedynie do osłabienia ich działania.
Zabieg implantacji nici liftingujących można łączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej, takimi jak zastosowaniem wypełniaczy czy mezoterapią. Zastosowanie dwóch metod pozwala uzyskać lepsze rezultaty u pacjentów, u których doszło do zaniku ciał tłuszczowych, których obecność zapewnia młodszy wygląd skóry.