fbpx

Czym jest Sculptra?

Kwas L-polimlekowy zawarty w preparacie Sculptra stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna – ulegająca z czasem całkowitemu wchłonięciu oraz biostymulująca czyli pobudzająca procesy naturalnie występujące w naszej skórze.

Jej działanie polega na pobudzaniu tkanek do produkcji kolagenu. Preparat Sculptra nie można określić mianem wypełniacza. W prawdzie wywołuje on efekt wolumetryczny, jednak jest on indukowany przez stymulację komórek ludzkiego organizmu. Nie jest więc ani stałym implantem ani wypełniaczem, który działa tymczasowo. Przywraca skórze utraconą objętość dzięki temu odzyskuje ona młodzieńczy wygląd – jest elastyczna, bez bruzd, linii i zmarszczek.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie lub masz pytania zadzwoń.
+48 505783478
Pracujemy pn.-pt. w godz. 10:00-20:00

Jak wygląda zabieg?

Preparat podawany jest jedynie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość odpowiednio przygotowanego preparatu bezpośrednio do głębokiej warstwy skóry lub tkanki podskórnej. Z uwagi na gęstość preparatu, stosuje się nieznacznie większe igły. Może to skutkować miejscowymi sińcami i przejściowym obrzękiem.
Z uwagi na powyższe – nie zalecamy wykonywania tego zabiegu bezpośrednio przed ważnymi uroczystościami czy spotkaniami.

Preparat działa dwuetapowo. W pierwszym etapie wypełnienie związane jest z objętością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach od zabiegu, woda zawarta w preparacie wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra inicjują naturalny proces stymulacji miofibroblastów i syntezy kolagenu typu I-go i III-go oraz w niewielkiej ilości włókien elastynowych. Już po pierwszym zabiegu widoczne będą efekty, jednak dla pełnego rezultatu zaleca się wykonanie 2-3 iniekcji, średnio co 8-10tyg. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu może utrzymywać się przez nawet 25 miesięcy. Dla podtrzymania efektu zaleca się wykonanie pojedynczej co 12 miesięcy.

U kogo nie stosować?

Sculptra jest bezwzględnie przeciwwskazania u osób z chorobami autoimmunologicznymi, w tym bardzo powszechnym zapaleniu tarczycy Hashimoto. U chorych tych stan zapalny wywoływany kryształkami kwasu L-polimlekowego nie jest włąściwie „wygaszany” i może dawać szpecące powikłania w postaci guzków czy ziarniniaków.