fbpx

Co to jest Sculptra?

Kwas l-polimlekowy zawarty w preparacie Sculptra stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat. Jest to substancja biokompatybilna (tzn. nieszkodliwa dla ludzkiego organizmu) ulegająca z czasem całkowitemu wchłonięciu.

Jej działanie polega na pobudzaniu tkanek do produkcji kolagenu. Preparat Sculptra można określić jako środek wolumetryczny, ponieważ wyrównuje głębokie zmarszczki i fałdy oraz uzupełnia ubytki objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Nie jest więc ani stałym implantem ani wypełniaczem, który działa tymczasowo. Przywraca skórze utraconą objętość dzięki temu odzyskuje ona młodzieńczy wygląd – jest elastyczna, bez bruzd, linii i zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

Preparat podawany jest jedynie przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość odpowiednio przygotowanego preparatu bezpośrednio do tkanki mięśniowej.
Preparat działa dwuetapowo. W pierwszym etapie wypełnienie związane jest z objętością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach od zabiegu, woda zawarta w preparacie wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki substancji czynnej preparatu Sculptra inicjują naturalny proces wypełniania zmarszczek i ujędrniania skóry. Już po serii zabiegów wykonanych w odstępach nie krótszych niż co 6 tygodni widoczna jest poprawa stanu skóry. Badania kliniczne wykazały, że efekt działania preparatu może utrzymywać się przez ponad 2 lata.

Kiedy stosować?

Sculptra może być stosowana na większość obszarów skóry twarzy – policzki, okolice kącików ust, podbródek, okolice żuchwy, bruzdy nosowo-wargowe oraz okolice skroniowe. Metodę tę można zastosować również do poprawy wyglądu niektórych partii ciała np. okolic łokci, kolan, brzucha, uzupełniania ubytków objętościowych – wyrównanie powierzchni skóry po liposukcji.