fbpx

Wolumetria twarzy

Czym jest wolumetria?

Zabiegami wolumetrycznymi nazywamy wszystkie działania, mające na celu poprawę objętości tkanek miękkich. W większości przypadków ograniczają się one do korekt okolic narażonych na spadki objętości tkanki podskórnej następującej wraz z upływem czasu. Najczęściej rewitalizuje się w ten sposób okolicę  policzkową, jarzmową oraz skroniową. Ich niewątpliwą zaletą jest niemal natychmiastowy rezultat, który w zależności od użytego preparatu będzie się potęgować. Osiągnięty efekt jest długoterminowy oraz naturalny dzięki technice głębokich iniekcji podskórnych. Znajomość anatomii prawidłowej twarzy jest warunkiem koniecznym do bezpiecznego, sprawnego i bezbolesnego przeprowadzenia zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Wolumetria polega na głębokim, podskórnym podaniu substancji wypełniających w okolicy dotknięte spadkiem objętości. W naszej praktyce stosujemy głównie iniekcje nadokostnowe, dzięki którym uzyskujemy naturalny efekt, głównie przez jednoczasowe i równomierne uniesienie skóry, tkanki podskórnej a także mięśni. Tak przeprowadzona procedura daje nam gwarację braku tzw „grudek” oraz pełnej naturalności. Najczęściej stosowanymi preparatami są: kwas hialuronowy (np. Restylane Lyft, Volyme), Crystalys, Radiesse, MicroFat i NanoFat.

Kiedy decydować się na zabieg?

Zabiegi wolumetryczne wykonujemy w niemal każdym przypadku stwierdzenia utraty objętości tkanek. Jest to doskonały sposób uzupełniania ubytków w przypadku zmian pourazowych lub po chorobach związanych ze stanem zapalnym tkanek (np. zapalenia w zakresie kości szczękowej).  Główną grupą docelową dla tych zabiegów są Panie w 3. i 4. dekadzie życia. Bardzo często na tę procedurę decydują się pacjenci po intensywnym odchudzaniu, które zgodnie z fizjologią dotyczy także tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na twarzy.